Statystyki

ROK 2018

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Interwencje
w 2018 r.
 
 
stan na dzień 04.07.2018
T16
Pożary [P] 11
Miejscowe zagrożenia [MZ] 23
Alarmy Fałszywe [AF] 1
Razem 35+1
Inne [I] 1

Wykaz wjazdów interwencyjnych w 2018 r.
Lp. Data
godzina
Miejscowość
(gmina)
Zdarzenie
36. 25.06.2018
12:27
Dubielno pożar budynku gospodarczego [P]
Pożar w budynku gospodarczym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar w budynku gospodarczym. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po odłączeniu głównego wyłącznika prądu elektrycznego zasilającego budynek, strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali prąd wody w natarciu na źródło ognia. W pomieszczeniu kotłowni paliły się składowane kartony oraz wyposażenie. Po ugaszeniu uprzątnięto spalone pozostałości, które następnie na zewnątrz zostały przelane wodą. Wszystkie pomieszczenia oddymiono za pomocą agregatu oddymiającego. W celu wykluczenia obecności ukrytych pożarów obiekt sprawdzono za pomocą pirometru i kamery termowizyjnej. Miejsca w których stwierdzono podwyższoną temperaturę schłodzono prądem wody. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania.
35. 22.06.2018
11:43
Nałęcz
(gm.Stolno)
samochód dostawczy na drzewie przy drodze DK91 [MZ]
Wypadek samochodu dostawczego VW T4. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy po uderzeniu w drzewo częściowo na drodze. Jedna osoba poszkodowana znajdująca się w aucie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator. Osobie poszkodowanej udzielono KPP. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM i policję. Po dojeździe karetki osobę poszkodowaną przekazano ZRM. Lekarz zdecydował o transporcie kierującej do szpitala. Policja przystąpiła do czynności dochodzeniowo-śledczych. Usunięto pojazd z jezdni. Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem i uprzątnięto. Zakończono działania.
34. 11.05.2018
20:31
Firlus pożar transformatora [MZ]
Pożar transformatora. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po wyłączeniu dopływu prądu do transformatora przez pracownika pogotowia energetycznego podano prąd proszku na palący się transformator. Pożar ugaszono i zakończono działania. Przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne.
28-33. 11.05.2018
18:52-20:29
Dubielno, Papowo Biskupie, Zegartowice wypompowanie wody [MZ]
Gmina Papowo Biskupie, pompowanie wody z zalanych budynków. Działania polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic budynków i zalanych dróg. Łącznie interweniowano sześć razy. Przyczyną powstania zdarzeń były intensywne opady atmosferyczne.
27. 03.05.2018
11:40
Zegartowice samochód osobowy dachował na polu [MZ]
Dachowanie samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu na 161km DK91. Pojazd znajduje się poza drogą około 10 metrów od krawędzi drogi. Poszkodowany (kierowca) poza pojazdem (pod wpływem zdarzenia) pod opieką ratowników OSP Papowo Biskupie. Brak dodatkowych zagrożeń. Ruch odbywa się bez zakłóceń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Równocześnie z zastępami JRG Chełmno na miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego typu ,,S” z Chełmży. Godz. 11:53 dotarcie na miejsce zastępu OSP Kijewo Królewskie. Po zbadaniu przez lekarza, poszkodowany odmówił przewiezienia do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia. Samochód przekazano właścicielowi. Zakończono działania.
26. 27.04.2018
13:55
Zegartowice wypadek samochodowy na DK91[MZ]
Kolizja: Citroen Jumper, Chewrolet Aveo. Bez osób poszkodowanych. Straty 10 tys, przyczyną było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
25. 26.04.2018
18:58
Papowo Biskupie sprzątanie remizy i wozów bojowych [AF]
24. 22.04.2018
23:11
Żygląd pożar smieci [P]
Pożar sterty pozostałości rolniczych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Podano 2 prądy gaśnicze w natarciu na palące się pozostałości rolnicze. Zorganizowano punkt czerpania wody z hydrantu. Wodę dostarczano metodą dowożenia. Stertę częściowo przegarnięto, całość przelano wodą. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania.
23. 14.04.2018
11:47
Nowy Dwór Królewski uszkodzenia po wichurze [MZ]
Na miejscu zdarzenia zastano oberwane, luźne dachówki na skutek silnych wiatrów dnia poprzedniego stwarzające zagrożenie dla osób postronnych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono teren działań. Ratownik z drabiny przystawnej usunął luźne dachówki likwidując zagrożenie. Zakończono działania.
22. 14.04.2018
10:41
Nowy Dwór Królewski uszkodzenia po wichurze [MZ]
Przewrócony szczyt, uszkodzony dach oraz strop budynku gospodarczego na skutek silnego wiatru dnia poprzedniego. Wewnątrz budynku przysypany gruzem samochód osobowy marki Daewoo Lanos. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy użyciu stempli zabezpieczono uszkodzony strop. Z uszkodzonego budynku po wcześniejszym odgruzowaniu wyprowadzono pojazd i pozostałe mienie na zewnątrz. Dokonano rozbiórki luźnych elementów konstrukcji. Zabezpieczono budynek przed dostępem osób postronnych. Zakończono działania.
21. 13.04.2018
18:06
Papowo Biskupie pochylone drzewo na drodze [MZ]
Pochylone drzewo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad budynkiem mieszkalnym, drzewo grozi przewróceniem. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownik z drabiny przystawnej przywiązał linę w połowie drzewa oraz do ciągnika właściciela. Naciągnięto linę, następnie przy pomocy piły spalinowej do drewna ścięto drzewo, pocięto na mniejsze kawałki i przekazano właścicielowi teren do uprzątnięcia. Zakończono działania.
20. 09.04.2018
20:07
Zegartowice pożar trawy [P]
Pożar trawy. Na miejscu zdarzenia zastano pożar trawy na łące o pow. ok 0,01 ha. Zabezpieczono i oświetlono miejsca zdarzenia. Podano jeden prąd wody na źródło ognia, jednocześnie prowadzono działania gaśnicze przy pomocy tłumic i łopat. Zakończono działania.
19. 30.03.2018
21:01
Storlus pożar trawy [P]
Pożar trawy na nieużytkach pow. około 300m2. Blisko słup energetyczny. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic i jednego prądu wody w natarciu z szybkiego natarcia. Miejsce bliżej słupa ugaszono za pomocą tłumic w dalszej odległości pogorzelisko sprawdzono i przelano wodą. Zakończono działania.
18. 29.03.2018
10:11
Jeleniec wypadek samochodowy [MZ]
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z samochodem ciężarowym. Audi A3 znajduję się na pasie bezpieczeństwa, samochód ciężarowy oddalony około 120 m bez ładunku również na pasie bezpieczeństwa. Na miejscu Policja, OSP Papowo Biskupie. Brak dodatkowych zagrożeń. Ruch odbywa się wahadłowo. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. W toku rozpoznania ustalono, że samochodem marki Audi podróżowała jedna osoba, osoba siedziała w pojeździe, poszkodowany był świadomy, ratownicy PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Audi – założono kołnierz ortopedyczny, opatrzono zadrapania na twarzy, zabezpieczono przed utratą ciepła. Samochodem ciężarowym podróżowała jedna osoba – kierowca, bez obrażeń, poza pojazdem. Po dojeździe na miejsce ZRM z Chełmna osobę przekazano zespołowi ZRM. Lekarz ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala w Grudziądzu. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, pojazdy usunięto z drogi. Zakończono działania.
17. 27.03.2018
18:00
Papowo Biskupie wycinka drzew przy ośrodku zdrowia [MZ]
Konar drzewa nad jezdnią stwarzający zagrożenie opadnięciem na drogę gminną. Bez osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto i zakończono działania.
16. 08.03.2018
11:42
Folgowo pożar sadzy w kominie [P]
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego. Brak osób poszkodowanych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu C.O. na parterze w budynku. Pożar sadzy ugaszono z dachu za pomocą piasku i soli, następnie przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Wykonano analizę detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla – pomiary bez uwag. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.
15. 08.03.2018
09:25
Falęcin wypadek samochodowy [MZ]
Wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych: Mazda CX3 (poza drogą) i Skoda SuperB (na pasie bezpieczeństwa). Kierowcy poza pojazdami. Na miejscu OSP Papowo Biskupie, Pogotowie ratunkowe i Policja. Ruch odbywa się wahadłowo. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. W toku rozpoznania ustalono: kierowca Skody bez obrażeń (podróżował sam). Kierowca Mazdy ( podróżował sam) znajdował się w karetce pogotowia opatrywany przez zespół ratowników. Po przebadaniu lekarz informuje KDR , że stan zdrowia kierowcy Mazdy jest doby i nie ma konieczności dalszych badań w placówce szpitala. Na miejsce zdarzenia przyjechały lawety. Przekazano samochody właścicielom. Uprzątnięto jezdnię. Przywrócono ruch na drodze. Zakończono działania.
14. 03.03.2018
19:13
Jeleniec pożar trzciny nad jeziorem [P]
Na miejscu zdarzenia zastano jedno ognisko pożaru trawy na pow. około 50 metrów kwadratowych. Bez dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsca zdarzenia. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic. Sprawdzono okoliczny teren w celu wykluczenia dodatkowych ognisk pożaru. Zagrożenia nie stwierdzono.
- 19.02.2018
13:00
Papowo Biskupie ćwiczenia na jeziorze - pokaz ratownictwa wodnego [I]
13. 13.02.2018
13:13
Jeleniec pożar sadzy w kominie [P]
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego. Brak osób poszkodowanych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu CO w kotłowni budynku. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.
12. 07.02.2018
07:51
Sorlus pożar sadzy w kominie [P]
Na miejscu zastano wydobywający się dym przy połączeniu metalowego komina z dachem konstrukcji drewnianej budynku mieszkalnego. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Podjęte działania: Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Wygaszono palenisko w piecu na paliwo stałe. Podano jeden prąd gaśniczy na palące się elementy dachu. Rozebrano część dachu w obrębie komina i dogaszono tlące się ocieplenie dachu. Pożar ugaszono. Przewietrzono pomieszczenia budynku. Przy użyciu detektora wielogazowego i pirometru sprawdzono pomieszczenia. Zagrożeń nie stwierdzono. Wydano zalecenie nie używania pieca grzewczego do czasu wykonania przeglądu komina przez osobę uprawnioną. Zagrożenie zlikwidowano i zakończono działania.
11. 05.02.2018
12:02
Papowo Biskupie zagotowany piec [MZ]
Po dojeździe na miejsca zastano gotujący się piec na paliwo stałe w piwnicy budynku jednorodzinnego. Niewielkie zadymienie w pomieszczeniu. Podjęte działania: Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownicy w sprzęcie ODO wygasili palenisko w piecu oraz wygarnęli pozostałości i usunęli je na zewnątrz budynku. Dokonano pomiarów czujnikiem wielogazowym co nie wykazało żadnych substancji. Temperatura pieca spadła do bezpiecznej wartości. Pomieszczenie przewietrzono. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi oraz zalecono dokonanie przeglądu pieca przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.
10. 29.01.2018
17:40
Żygląd zalana piwnica [MZ]
Zalana piwnica w budynku mieszkalnym wraz z kotłownią (około 50cm). Przyczyną zalania jest przedostawanie się wód gruntowych do piwnicy. Innych zagrożeń nie stwierdzono. Zabezpieczono teren działań. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy. Miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zagrożenie usunięto i zakończono działania.
9. 22.01.2018
15:08
Kucborek samochód osobowy w rowie [MZ]
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy w rowie częściowo blokujący jeden pas ruchu na drodze gminnej. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy pomocy samochodu pożarniczego i liny wyciągnięto pojazd z rowu. Pojazd przekazano właścicielce. Zakończono działania.
8. 20.01.2018
23:10
Dubielno pożar sadzy w kominie [P]
Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie w budynku wielorodzinnym. Brak dodatkowych zagrożeń. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono teren działań. Przed przybyciem JOP właściciel mieszkania polał wodą źródło ognia. Ustalono, że źródłem wydobywającego się dymu jest nieszczelny komin, przy którym znajdował się zbiornik wyrównawczy ocieplony wełną mineralną. Wygaszono palenisko w piecu, przewietrzono mieszkania. Dokonano również rozbiórki części stropu, w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Przy pomocy urządzenia pomiarowego dokonano pomiarów stężeń substancji w powietrzu, nie stwierdzono przekroczeń. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono część stropu. Zagrożenia nie stwierdzono. Lokatorom zalecono niekorzystanie z urządzeń grzewczych do czasu wykonania przeglądu kominiarskiego oraz sprawdzenie szczelności przewodu kominowego przez osoby uprawnione.
7. 19.01.2018
08:20
Wrocławki samochód osobowy w zaspie [MZ]
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowe w zaspie tarasujący ruch na drodze powiatowej 1616 bez osób poszkodowanych. Miejsce akcji zabezpieczono. Dalsze działania polegały na usunięciu pojazdu z drogi w celu udrożnienia drogi.
6. 19.01.2018
07:12
brak danych brak danych [?]
5. 18.01.2018
20:18
Storlus samochód osobowy w zaspie [MZ]
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy w zaspie śnieżnej, który zjechał częściowo w pole. Droga częściowo zablokowana. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Przy pomocy samochodu pożarniczego i liny wyciągnięto pojazd z zaspy. Pojazd przekazano właścicielowi.
4. 18.01.2018
19:51
Papowo Biskupie dwa samochody osobowe w zaspie [MZ]
Na miejscu zdarzenia zastano 2 samochody osobowe (BMW oraz AUDI QUATTRO) w poprzek drogi powiatowej, w zaspie śnieżnej. Droga całkowicie zablokowana. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Przy pomocy samochodu pożarniczego i liny wyciągnięto pojazdy z zaspy. Pierwszy pojazd AUDI QUATTRO zaraz po wyciągnięciu odjechał z miejsca zdarzenia uniemożliwiając spisanie danych. Zakończono działania.
3. 14.01.2018
19:42
Żygląd zadymienie w mieszkniu [MZ]
Na miejscu zastano zadymienie w mieszkaniu socjalnym budynku wielorodzinnego. W jednym z pomieszczeń uruchomiona czujka tlenku węgla wskazująca jego obecność. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Zadymienie spowodowane niewłaściwą eksploatacją kotła na paliwo stałe. Zabezpieczono teren działań. Przewietrzono pomieszczenia. Budynek sprawdzono urządzaniem pomiarowym. Nie stwierdzono zagrożenia. Ze względu na agresywne zachowanie lokatora mieszkania, na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję. W obecności Policji pouczono lokatora o prawidłowej eksploatacji pieca. Miejsce zdarzenia przekazano Policji i zakończono działania.
2. 13.01.2018
12:20
Nowy Dwór pożar sadzy w kominie [P]
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego, duże zadymienie z komina. Brak osób poszkodowanych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Sprawdzono kocioł na paliwo stałe- stwierdzono wygaszenie paleniska w kotle. Ze względu na trudne warunki techniczne pożar gaszono z dołu przez wyczystkę przy pomocy gaśnicy proszkowej. Po ugaszeniu pożaru sadzy z drabiny przystawnej przeczyszczono komin przy pomocy szczotki kominiarskiej. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Wykonano pomiary temperatur komina i ścian przyległych do komina przy pomocy pirometru- nie stwierdzono podwyższenia temperatury. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Przekazano właścicielowi. Zakończono działania.
1. 04.01.2018
19:36
Firlus samochód ciężarowy w rowie [MZ]

Opis zdarzeń wykorzystano z Kroniki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Znajdują się tam wszystkie informacje o działaniach ratowniczych z udziałem strażaków z powiatu chełmińskiego.

OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768