Aktualności

ROK 2018

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
Gminny Dzień Strażaka
90-lecie OSP Papowo Biskupie
Dzień Strażaka 2018 W sobotę 28 kwietnia 2018 r. w Papowie Biskupim odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Tradycyjnie rozpoczął je głos syreny o godz. 16.00. Druhowie w towarzystwie pocztów sztandarowych z OSP Dubielno oraz OSP Papowo Biskupie odwiedzili miejscowy cmentarz gdzie na mogiłach zmarłych kolegów z OSP Papowo Biskupie zostały złożone znicze. W miejscowym kościele parafialnym mszę św. w intencji strażaków odprawił proboszcz ks. kan. Stanisław Szuca przy asyście druhów. Po zakończeniu eucharystii na placu przed Gminnym Ośrodku Kultury w trakcie oficjalnej częsci uroczystości zasłużonym druhom wręczono odznaczenia. Z naszej jednostki Złotymi Medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa" uhonorowano dh Macieja Modrzyńskiego oraz dh Andrzeja Podlaszewskiego. Aktu dekoracji dokonał wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Chełmnie dh Andrzej Karbownik. W trakcie poczęstunku podczas nieoficjalnej części uroczystości miłym akcentem był okolicznościowy tort przygotowany na okoliczność 90-lecia działalności jednostki OSP w Papowie Biskupim. Zobacz też tutaj.
Strażak Kujaw i Pomorza 2018
Strażak Kujaw i Pomorza W piątek 20 kwietnia 2018 r. zakończyło się głosowanie na etapie powiatowym w plebiscycie "Strażak Roku Kujaw i Pomorza 2018" organizowanym przez "Gazetę Pomorską" w kategorii jednostek OSP. Nasza jednostka zajęła III miejsce otrzymując 24 głosy. Zwycięzcą etapu powiatowego została OSP Podwiesk (87 głosów) przed OSP Kijewo Królewskie (51 głosów). Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy poparcia dla naszej jednostki. Zobacz też tutaj.
Szkolenie BHP
szkolenie BHP W piątek 6 kwietnia 2018 r. w remizie OSP w Papowie Biskupim o godz. 19.00 odbyło się coroczne szkolenie z zakresu przepisów BHP dla druhów z terenu gminy Papowo Biskupie. Warsztaty przeprowadził mł. bryg. w st. spocz. Hieronim Saran z ośrodka szkoleniowego Campus z Chełmna. W instruktarzu wzięło udział około 30 ochotników z jednostek OSP z Dubielna, Firlusa oraz Papowa Biskupiego.
Ostatnie pożegnanie
dh Jerzy Piskorski (1943-2018)
Pogrzeb śp. dh Jerzego Piskorskiego W czwartek 5 kwietnia 2018 r. pożegnaliśmy naszego kolegę druha Jerzego Piskorskiego (1943-2018), który odszedł na wieczną służbę. Do OSP wstąpił w 1974 r. Za pracę na rzecz OSP odznaczony został Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa", odznaką "Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym", odznaką "Strażak Wzorowy" oraz odznaką "Za Wysługę Lat" 40.
Warta honorowa przy grobie Pańskim
warta honorowa przy grobie Pańskim W Wielką Sobotę 31 marca 2018 r. w kościele parafialnym w Papowie Biskupim, w godz. 8.00-19.00 druhowie z papowskiej jednostki wspomagani ochotnikami z Firlusa pełnili wartę honorową przy grobie Pańskim. Podobnie było w Niedzielę Wielkanocną przed mszą rezurekcyjną.
IV Akcja Krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa w Papowie Biskupim W niedzielę 18 marca 2018 r. odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, którą już po raz czwarty zorganizował Zarząd OSP Papowo Biskupie. Pobór krwi w Gminnym Ośrodku Kultury przeprowadziła ekipa medyczna z RCKiK w Bydgoszczy. Krew zbierana była dla Pana Adama Brożyny ze Świerczyn w gminie Łysomice. Zarejestrowało się 31 chętnych osób. Krew oddało 21 osób (w tym 4 osoby po raz pierwszy).
Łącznie udało nam się zebrać 9,45L krwi.
Akcje poboru krwi w Papowie odbywają się w ramach ogólnopolskiego programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", którego organizatorami są: PCK, PSP oraz Związek OSP RP. Celem tego programu jest aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz stworzenie mieszkańcom warunków do systematycznego oddawania krwi. W bieżącym roku jest to już XIII edycja. Zobacz też [1] [2].
Bepieczne ferie
Bezpieczne ferie W poniedziałek 19 lutego 2018 r. w ramach społecznej kampanii MSWiA oraz Komendy Głównej PSP "Bepieczne ferie" przeprowadzony został nad jeziorem papowskim pokaz szkoleniowy dla dzieci związany z ratownictwem wodnym. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie oraz miejscowi druhowie zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa korzystania z zamarzniętych wód. Uczestniczącym w pokazie dzieciom zostały przedstawione działania związane z pierwszą pomocą po załamaniu się lodu oraz metody postępowania z osobami wychłodzonymi. Odbyła się również symulacja ratowania osoby, pod którą załamał się lód. Spośród osób, które zostały o tym poinformowne w pokazie uczestniczyli: A.Karbownik, J.Pawski oraz D.Szpankiewicz.
Karnawałowa zabawa strażacka
Karnawałowa zabawa strażacka W sobotę 10 lutego 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyła się doroczna karnawałowa zabawa strażacka dla druhów z terenu gminy i ich partnerek. Oprawę muzyczną zapewnił duet wokalny "Beata & Tomek" z Lipna. W zabawie, która rozpoczęła się o godz. 20.00 uczestniczyło ok. 80 osób.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" 2017 - podsumowanie XII edycji
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew Jednostka OSP w Papowie Biskupim zajęła II miejsce w kujawsko-pomorskim etapie okręgowym w kategorii jednostek OSP w XII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" w roku 2017. Organizatorami tego ogólnopolskiego programu są: PCK, PSP oraz ZOSP RP. Na ten sukces złożył się aktywny udział dziesięcioro papowskich druhów, którzy indywidualnie oddali 11,7L krwi a także 15,3L krwi pobranej od pozostałych osób podczas dwóch otwartych akcji krwiodawstwa, która odbyły się w Papowie Biskupim (26 marca i 1 października). Łącznie w 2017 r. zebraliśmy 27,0L krwi.
Wielka Orkiesta Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy W niedzielę 14 stycznia 2018 r. w ramach XXVI. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy papowscy druhowie zorganizowali zainteresowanym pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zaś dla najmłodszych atrakcję w postaci przejażdżek wozem strażackim. Zobacz też tutaj.
Walne zebranie sprawozdawcze
Walne Zebranie Sprawozdawcze W sobotę 13 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w remizie OSP w Papowie Biskupim odbyło się się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Chełmnie bryg. Janusz Pietrak, Prezez Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Chełmnie dh Sławomir Stachewicz, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP wójt gminy Papowo Biskupie dh Andrzej Zieliński. Spotkanie rozpoczęło się odsłuchaniem hymnu ZOSP RP. Komendant Gminny dh Andrzej Karbownik odczytał sprawozdanie roczne z działalności papowskiej jednostki w roku 2017. Najaktywniejszym 10 druhom biorącym udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych wręczył pamiątkowe tłoczone kalendarze.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768