Aktualności

Powiatowy Dzień Strażaka
Powiatowy Dzień Strażaka W piątek 10 maja 2019 r. na Rynku w Chełmnie odbyły się oficjalne obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W uroczystości wzięła udział dwuosobowa delegacja z naszej jednostki w składzie: Andrzej Karbownik oraz Bartosz Wajda. Delegację z naszej gminy reprezentowała też trzyosobowa ekipa druhów z Dubielna ze sztandarem. Starosta Chełmiński z okazji Dnia Strażaka wyróżnił dh Andrzeja Karbownika nagrodą pieniężną. Zobacz też tutaj.
Gminny Dzień Strażaka
Dzień Strażaka W sobotę 4 maja 2019 r. odbyły się w Papowie Biskupim gminne obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęła je zbiórka przy remizie i dźwięk syreny. Na miejscowym cmentarzu parafialnym druhowie w towarzystwie pocztów sztandarowych z OSP Dubielno oraz OSP Papowo Biskupie składali znicze na miejscach wiecznego spoczynku zmarłych kolegów. Mszę świętą przypadającą w tym roku w dniu wspomnienia św. Floriana w kościele parafialnym w intencji strażaków odprawił wikariusz ks. Robert Narodzonek. Po zakończonej eucharystii wszyscy uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP wójt Andrzej Zieliński. Przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich obecnych na uroczystości strażaków składając im życzenia. Dziękował za pracę i poświęcenie w służbie pożarniczej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie nadkom. Andrzej Szczepański oraz Dowódca JRG w Chełmnie bryg. Jakub Grzywacz, którzy ze swojej strony także wyrażali swoje podziękowanie za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Dzień Strażaka Na wniosek Komendanta Gminnego Andrzeja Karbownika w uznaniu zasług na za szczególne zaangażowanie i wzorową pracę oraz za poświęcenie i ofiarność w podejmowaniu działań na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców gminy Papowo Biskupie specjalne podziękowanie od wójta Andrzeja Zielińskiego z naszej jednostki otrzymali druhowie: Monika Błaszczak z OSP Papowo Biskupie, Michał Kordowski z OSP Dubielno/OSP Papowo Biskupie. Zobacz też tutaj.

Strażak Kujaw i Pomorza 2019
Etap wojewódzki
Strażak Kujaw i Pomorza We wtorek 30 kwietnia 2019 r. zakończyło się głosowanie na etapie wojewódzkim w plebiscycie "Strażak Roku Kujaw i Pomorza 2019" organizowanym przez "Gazetę Pomorską" oraz Związek OSP RP. W kategorii "Strażak Roku" nasza koleżanka druhna Monika Błaszczak zajęła VII miejsce zdobywając 438 głosów. Gratulujemy!

    Wyniki głosowania w kategorii Strażak Roku 2019 w etapie wojewódzkim
  • 1. Marek Mularski OSP Godziszewy (3900 głosów)
  • 2. Arkadiusz Skowrońki OSP Żabieniec (2541 głosów)
  • 3. Łukasz Schumacher OSP OSP Kuczwały (1974 głosy)
  • ---
  • 7. Monika Błaszczak OSP Papowo Biskupie (438 głosów)
Dziękujemy za wszystkie głosy poparcia dla naszej koleżanki. Zobacz też tutaj.

Starsze informacje przeniesione są do zakładki Kronika

OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768